agencja pracy

Agencja pracy Pełczyce zadzwoń 578 503 403

Prasówki

Pracowniki z Ukrainy zajmują centralne miejsce spośród wszystkich gości, które zamierzają podejmować praktykę w Polsce. Z jakimś rokiem ich zawartość w Polsce rośnie, proporcjonalnie do życzenia. Wcześniej Ukraińców częściej umieszczano w gospodarstwie, tylko z latami żyje ich wielkość we całych obszarach rynkowych, przez to dużo wielu pracodawców zderzają się z samym pytaniem – jak prawidłowo zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Moryń zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do przyjęcia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby siedzieć i wytwarzać w Polsce, pragnie brać albo ważne pozwolenie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 z nich nie dają podstawy dla pisania pracy (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to więc on pewnie ją otworzyć na bazie rodzaju wizy №05 (na bazie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na bazie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej metodzie (na bazie poinformowania o zamiarze powierzenia pisania czynności cudzoziemcowi) na 180 dni w czasie jednego roku. Uproszczenie polega na tym, że właściciel nie powinien dołączać do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo planują być zaznaczone paszportowe dane pracownika, stanowisko pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez gościa
W zależności z tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, czyli nie pracodawca może wyrobić dla przyszłego pracownika dwa inne dokumenty:

Jeżeli cudzoziemiec nie odpracował w Polsce 180 dni w przeciągu roku – oświadczenie
Można schować w powiatowym Urzędzie Pracy czy przez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany efekt będzie spisany w czasie tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi faktami są:

poinformowanie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby wykonującej kampania gospodarczą bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w przeciągu roku – danie na produkcję typu A
Efekt trzeba zwrócić w Urzędzie Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego listu jest dłużej – minimalnie kilka miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co dalej?
Po otrzymaniu oświadczenia lub przyjęcia w tytule pracodawca ma wręczyć jego do pracownika, by tenże mógł otworzyć wizę na bazie złożonych dokumentów do konsulatu. Agencja pracy Moryń zadzwoń 578 503 403

Kiedy pracownik otworzył wizę i dojechałem na zajęcie pisania czynności – przed przystąpieniem działalności trzeba podpisać zgodę z cudzoziemcem (zlecenia lub umowa o pracy). Powiatowy Urząd Pracy uważa żyć poinformowany o podjęciu rzeczy w dniu jej przygotowania. Agencja pracy Moryń zadzwoń 578 503 403

Gdy w wypadku naszych pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w czasie jednego tygodnia. Też warto nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Człowiek ma podejmować dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Moryń zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments